Slovar pojmov

Razlaga pojmov in konceptov s področja strukturiranja vode, programiranja stekla in postopka TPS.

Allium test

Biološki test za ugotavljanje odzivnosti organizmov na določene snovi. Kot testni organizem se uporabljajo čebulice, ker je njihovo odzivanje na snovi iz okolja natančno predvidljivo. Z njim ugotavljamo splošno strupenost določenih snovi za celice (citotoksičnost) in vpliv snovi na genetske poškodbe organizmov (genotoksičnost).

Za testiranje genotoksičnosti se uporablja Allium metafazni test, ki pokaže različne poškodbe kromosomov kot posledice stika organizma z določeno nevarno snovjo v vodi. Test je kratkotrajen in pokaže usklajen in celokupen učinek onesnaženja ter medsebojno delovanje med testno rastlino (Allium cepa L.) in potencialnimi genotoksiki, nato pa se rezultati še statistično ovrednotijo. Test razkriva celosten vpliv na rast in razvoj živih celic ali organizmov ter zaznava prisotnost škodljivih snovi v koncentracijah, ki so bistveno nižje od mejnih sposobnosti nebioloških analitskih metod.

Od približno 700 prepoznavnih toksičnih in genotoksičnih snovi, ki se lahko znajdejo v pitni vodi, jih z običajnimi fizikalno-kemijskimi analizami nadzorujemo le slabih 10% (vir: EU Chemical Bureau, Natural Resources Defence Council: Think before you drink).

Koherenca

Notranja usklajenost delov v določeni celoti. Npr. svetloba laserja je koherentna, ker stimulirani atomi ali molekule v laserju v skoraj enakih fazah oddajajo svetlobo (fotone), zato dobimo z laserjem tako intenzivno in usmerjeno svetlobo.

Kozmogram

Drugo ime za kozmogram je mandala in odraža arhetip (izvorno obliko ali simbol) vode v svojem nevtralnem stanju. Izhaja iz starodavne tradicije tako imenovane svete geometrije, ki se uporablja za načrtovanje in opremljanje posvečenih objektov v egipčanski, grški ali romanski arhitekturi in je izdelan ekskluzivno za Flaško ter njen informacijski zapis.

Molekulska informacija

Specifičen energijski in vibracijski vpliv molekul določene snovi (lahko tudi posameznih atomov oz. ionov) na okolje. Molekule s svojimi energijskimi nivoji ter njihovim osciliranjem vplivajo na kvantna polja v svoji okolici. Če molekulsko informacijo okrepimo in prenesemo, se lahko vtisne v koherentno domeno molekul neke druge snovi in jo temu primerno spremeni. Poljudno rečemo, da smo to drugo snov informirali ali programirali. Nihanje, značilno za izvorno snov (njene molekule) traja v takih koherentnih domenah druge snovi lahko še dolgo časa in se ob zaužitju s strani človeka ali živali lahko absorbira v organizmu ter prenese na njegove koherentne domene.

Orgonski top (orgone radiator)

Naprava, ki deluje s pomočjo koncentracije orgonske energije. Avtor izvirne naprave je dr. Wilchelm Reich in na podlagi njegovih načrtov nekaj podjetij iz Nemčije (npr. Bioaktiv) izdeluje različne sodobne izvedbe orgonskih topov. Prvenstveno se naprava uporablja za alternativno zdravljenje, pri Flaški pa jo uporabljamo kot del postopka TPS.

Vibracijska struktura vode

Predstavlja strukturo molekulskih oscilacij v vodi. Molekule, ki so del koherentnih domen, oscilirajo v fazi (glede na predhodni vpliv določenega elektromagnetnega polja), medtem ko molekule, ki niso v domenah, oscilirajo prosto in neusklajeno.

Biopolje

Sodoben koncept v bioelektromagnetiki, ki označuje kompleks medsebojno sodelujočih električnih in elektromagnetnih polj v živem organizmu. Biopolje omogoča hipne, daljnosežne medsebojne vplive posameznih delov organizma.

Evapo image

Inštitut za statiko in dinamiko aeronavtskih in astronavtskih konstrukcij na Univerzi v Stuttgartu že od leta 1999 s pomočjo tega postopka preiskuje fizikalne in biofizikalne vplive na vodo. S tem postopkom lahko preiskujemo vplive različnih postopkov obdelav, delovanja različnih organizmov, snovi in fizikalnih polj na strukturo vode. »Evapo image« je naziv za metodo, kjer po enakomerni izsušitvi kapljic z mikroskopijo analiziramo vzorce, ki jih tvori suha snov. Opazovanje pod mikroskopom poteka pri relativno malih povečavah na temnem polju ob uporabi odklonjene svetlobe. To metodo v zadnjih letih uporabljata tudi EIWD in Inštitut Bion.

GDV kamera ter parametri meritev

Sistem za slikanje in analizo koronske razelektritve okrog objektov. Deluje na osnovi Kirlianove kamere. Na plošči, ki je pod visoko napetostjo, pride ob stiku objekta (to je lahko prst, list, kovinski vodnik idr.) do razelektritve, ki je vidna kot korona, torej venec z različno oblikovanimi žarki. Skupina dr. Korotkova, ki je razvila sistem GDV, je izdelala tudi program, ki opiše obliko razelektritve s pomočjo statističnih parametrov in na podlagi obsežne podatkovne baze interpretira posamezno obliko. Ti parametri so ploščina razelektritve, intenziteta svetlosti, entropija svetlostnih nivojev in drugi. Sistem se pogosto uporablja kot metoda za alternativno diagnostiko človeškega organizma.

Koherentne domene vodnih molekul

Pojav, ki ga opisuje teorija in potrjujejo eksperimenti s področja kvantne elektrodinamike. Skupina vodnih molekul pri kritični gostoti preide v koherentno osnovno stanje, ko molekule oscilirajo (vibrirajo) v fazi z določenim elektromagnetnim poljem. Takšni skupini molekul rečemo koherentna domena. Tekoča voda je pri vsaki temperaturi sestavljena iz določenega deleža koherentne faze molekul v takem osnovnem stanju in deleža iz normalne faze, kjer gibanje molekul določajo termalna vzburjenja (ekscitacije) oziroma sledijo t.im. Brownovemu gibanju.

Kvantna elektrodinamika

Teorija kvantnega polja, ki obravnava elektrodinamiko (z drugo besedo elektromagnetizem). Opisuje odnos med fotoni ter materijo in je prva teorija, ki ustrezno povezuje kvantno mehaniko in posebno relativnost.

Kvantno polje

Kvantno-mehanski model določenega fizikalnega polja.

Orgon ali orgonska energija

Izraz za življenjsko energijo, ki jo je na ta način okoli leta 1930 poimenoval dr. Wilhelm Reich. Na zahodu je pred njim izraz odlična sila sredi 19. stoletja uporabil baron Carl von Reichenbach. V vzhodnih kulturah se za enako vrsto energije uporabljajo izrazi kot so chi, ki, mana, prana. To vrsto energije klasična zahodna znanost ne priznava. Wilchelm Reich je tekom življenja sestavil različne naprave za koncentracijo te energije, najbolj znana sta orgonski akumulator in orgonski top.

Slikanje vodnih kristalov

Metodo izvaja Office Masaru Emoto, LLC: Medtem ko ima snežni kristal čudovito simetrično, šesterokotno obliko, imajo številni opazovani vodni kristali deformirano obliko. Vzorec deformacije oblike se precej spreminja glede na posamezne vzorce vode. Voda iz vodovoda, ki je šla skozi postopek kloriranja, bo z veliko verjetnostjo tvorila več deformiranih kristalov in manj šesterokotnih kot naravna, izvirska voda. To lahko delno pojasnimo z vplivom ostankov klora. Nekateri raziskovalci poudarjajo, da obstaja korelacija med formiranjem vodnih kristalov in stopnjo onesnaženosti vode. V nedavnih raziskavah se je pokazalo, da lahko informacije oz. energija glasbe, zvoka ali besede prav tako vplivajo na formiranje kristalov. Zato obstaja precej indicev, da formiranje vodnih kristalov ne odraža samo fizičnega pač pa tudi informacijski oz. energijski aspekt vode.

Vibracijski vpliv na vodo

Prenos molekulske informacije iz določene snovi v vodo. Koherentne domene v vodi s to informacijo lahko nihajo še dolgo časa in tako vplivajo na svojo okolico (v obliki urejenih energijskih vibracij, glej tudi razlago molekulske informacije).

Pozdravljeni!

Na spletni strani Flaška SLO poleg obveznih piškotkov uporabljamo še analitične in oglaševalske piškotke ter piškotke družbenih omrežij.

V kolikor s tem soglašate, vas prosimo da kliknete na gumb "POTRJUJEM". Za natančen opis in nastavitev rabe posameznih piškotkov, kliknite na gumb NASTAVITVE PIŠKOTKOV.

Nastavitve piškotkov

×
Upravljanje s piškotki na spletnem mestu Flaška SLO
Obvezni piškotki

so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje. Za njihovo uporabo nismo dolžni pridobiti soglasja.

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

1. Splošno o piškotkih 1.1. Kaj so piškotki

Piškotki so male besedilne datoteke, ki jih večina sodobnih spletnih mest shrani v naprave uporabnikov, torej oseb, ki s svojimi napravami katerimi dostopajo določene spletne strani na internetu. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom uporabnika, saj lahko v brskalniku, ki ga uporabnik uporablja, hranjenje piškotkov omeji ali onemogoči.

Tudi ob obisku spletne strani in njenih podstrani, ter ob izvajanju operacij na strani, se na vaš računalnik, telefon oziroma tablica, samodejno oziroma ob vašem izrecnem soglasju namestijo določeni piškotki, preko katerih se lahko beležijo različni podatki.

1.2. Kako delujejo in zakaj jih potrebujemo?

Vsakemu obiskovalcu oziroma nakupovalcu je ob začetku vsakokratne uporabe spletne trgovine dodeljen piškotek za identifikacijo in zagotavljanje sledljivosti (t.i. "cookie"). Strežniki, ki jih podjetju nudi podizvajalec, samodejno zbirajo podatke o tem kako obiskovalci, trgovci oziroma nakupovalci uporabljajo spletno trgovino ter te podatke shranjujejo v obliki dnevnika uporabe (t.i. »activity log«). Strežniki shranjujejo informacije o uporabi spletne trgovine, statistične podatke in IP številke. Podatke o uporabi spletne trgovine s strani nakupovalcev lahko podjetje uporablja za anonimne statistične obdelave, ki služijo izboljševanju uporabniške izkušnje in za trženje izdelkov in/ali storitev preko spletne trgovine.

Posredno in ob pridobitvi soglasja, lahko spletna trgovina na napravo obiskovalca oziroma nakupovalca shrani tudi piškotke zunanjih storitev (npr. Google Analytics) ki služijo zbiranju podatkov o obiskih spletnih mestih. Glede zunanjih storitev veljajo pravilniki in splošni pogoji o obdelovanju osebnih podatkov, ki so dostopni na spodnjih povezavah.

2. Dovoljenje za uporabo piškotkov

Če so vaše nastavitve v brskalniku s katerim obiskujete spletno mesto takšne, da sprejemajo piškotke, pomeni, da se z njihovo uporabo strinjate. V primeru, da ne želite uporabljati piškotkov na tem spletnih mest ali jih odstraniti, lahko postopek za to preberete spodaj. Toda odstranitev ali blokiranje piškotkov lahko rezultira v neoptimalnem delovanju tega spletnega mesta.

3. Obvezni in neobvezni piškotki ter vaše soglasje 3.1. Podjetje za uporabo obveznih piškotkov ni dolžno pridobiti vašega soglasja (obvezni piškotki):

Obvezni piškotki so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje.

3.2. Piškotki, ki niso nujni z vidika normalnega delovanja spletne strani, in za katere smo dolžni pridobiti vaše soglasje (neobvezni piškotki):

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

5. Kako upravljati s piškotki?

S piškotki lahko upravljate s klikom na povezavo "Nastavitve piškotkov" v nogi spletne strani.

Nastavitve za piškotke pa lahko nadzirate in spreminjate tudi v svojem spletnem brskalniku.

V primeru, da želite izbrisati piškotke iz vaše naprave, vam svetujemo, da se držite opisanih postopkov, s tem pa si boste najverjetneje omejili funkcionalnost ne samo našega spletnega mesta, ampak tudi večino ostalih spletnih mest, saj je uporaba piškotkov stalnica velike večine sodobnih spletnih mest.